Reflow Ovn Introduksjon
Vår avanserte SMT-varmluft-tilbakestrømningsovn er konstruert for høy-presisjon PCB-montering, stabil temperaturkontroll og lang-produksjonspålitelighet. Denne reflow-ovnen er designet med et uavhengig nettbeltetransmisjonssystem (valgfritt), dobbel-skinnetransport og et åpent-designet fluksgjenvinningssystem, og gir eksepsjonell ytelse for SMT-produksjon i middels til høyt-volum.
Med optimert varmefordeling, forbedret styrestabilitet og enkel-vedlikeholdsstruktur, sikrer systemet konsekvent loddekvalitet samtidig som det reduserer energiforbruket og driftskostnadene. Den er ideell for elektronikkprodusenter som ønsker høy gjennomstrømning, overlegen sveisekonsistens og renere ovnsdrift.
Nøkkelfunksjoner
Uavhengig mesh belteoverføringssystem
· Nettbåndet kan operere uavhengig av kjedetransportøren for å maksimere energieffektiviteten.
· Tillater fleksibel prosesskontroll og reduserer unødvendig strømforbruk.
· Ideell for produsenter som krever separate profilinnstillinger for dobbel-transport.
Dobbelt-skinnesystem for stabil, høy-transport
- Dobbelt-skinnetransportørsystem forbedrer produksjonseffektiviteten og reduserer energikostnadene
- Den forsterkede løftestrukturen sikrer at føringsskinnen ikke deformeres sideveis, og forhindrer at PCB-blokker eller plate faller.
- Styreskinnen har en spesiell herdebehandling for stabilitet og lang levetid.
- Enkelt-sidekjedestruktur i rustfritt-stål er sterk, praktisk og pålitelig.

Luftstrøm-basert fluxgjenopprettingssystem (åpen design)
- Varmesonens fluksgjenvinningssystem bruker en åpen design, noe som gjør rengjøringen enkel og vedlikeholdet ekstremt praktisk.
- Dobbelt-lagsfluksseparasjon øker effektivt utvinningseffektiviteten og holder ovnens indre ren for lang-produksjon.
- Verktøy-fri demontering muliggjør raskt vedlikehold og reduserer nedetid.

|
Modell |
TEA-800 |
TEA-1000 |
TEA-800D |
TEA-1000D |
|
Varmeapparat Lengde |
3110 mm |
3890 mm |
3110 mm |
3890 mm |
|
Dimensjoner (L×B×H) |
5220×1430×1530 mm |
6000×1430×1530 mm |
5220×1660×1530 mm |
6000×1660×1530 mm |
|
Nettovekt |
Ca. 2250KG |
Ca. 2600KG |
Ca. 2600KG |
Ca. 2950KG |
|
Eksosvolum |
10m³/min × 2 kanaler |
10m³/min × 2 kanaler |
10m³/min × 2 kanaler |
10m³/min × 2 kanaler |
|
Forsyne strøm |
AC 380V 3Ø 50/60Hz (AC 220V 3Ø valgfritt) |
AC 380V 3Ø 50/60Hz (AC 220V 3Ø valgfritt) |
AC 380V 3Ø 50/60Hz (AC 220V 3Ø valgfritt) |
AC 380V 3Ø 50/60Hz (AC 220V 3Ø valgfritt) |
|
Power Starting |
30KW |
36KW |
32KW |
38KW |
|
Strømdrift |
9KW |
10KW |
10KW |
11KW |
|
Oppvarmingstid |
Ca. 25min |
Ca. 25min |
Ca. 30min |
Ca. 30min |
|
Temp. Spekter |
Romtemperatur - 300 grader |
Romtemperatur - 300 grader |
Romtemperatur - 300 grader |
Romtemperatur - 300 grader |
|
Maks. Bredde på PCB |
400 mm (alternativ: 450 mm) |
400 mm (alternativ: 450 mm) |
270 mm × 2 (Enkelt skinnealternativ: 540–490 mm) |
270 mm × 2 (Enkelt skinnealternativ: 540–490 mm) |
|
PCB topphøyde |
Topp 30mm / Bunn 25mm |
Topp 30mm / Bunn 25mm |
Topp 30mm / Bunn 25mm |
Topp 30mm / Bunn 25mm |
|
Transportbåndretning |
Venstre til høyre (høyre til venstre valgfritt) |
Venstre til høyre (høyre til venstre valgfritt) |
Venstre til høyre (høyre til venstre valgfritt) |
Venstre til høyre (høyre til venstre valgfritt) |
|
Fast jernbaneside |
Frontskinne fast (bakre skinnefast valgfritt) |
Frontskinne fast (bakre skinnefast valgfritt) |
Doble skinner fast |
Doble skinner fast |
|
Transportør Høyde |
900–1200 mm |
900–1200 mm |
900–1200 mm |
900–1200 mm |
|
Transportbåndets hastighetsområde |
300–2000 mm/min |
300–2000 mm/min |
300–2000 mm/min |
300–2000 mm/min |
|
Datalagring |
Ulike parametere og status kan lagres |
Ulike parametere og status kan lagres |
Ulike parametere og status kan lagres |
Ulike parametere og status kan lagres |
|
Unormal alarm |
Over-/undervarme-alarm, lyd og lys |
Over-/undervarme-alarm, lyd og lys |
Over-/undervarme-alarm, lyd og lys |
Over-/undervarme-alarm, lyd og lys |
|
Enhetsoppsett |
|
|
|
|
|
Antall varmesoner |
Topp 8 / Bunn 8 |
Topp 10 / Bunn 10 |
Topp 8 / Bunn 8 |
Topp 10 / Bunn 10 |
|
Antall kjølesoner |
Topp 2 kjølesoner |
Topp 2 kjølesoner |
Topp 2 kjølesoner |
Topp 2 kjølesoner |
|
Kontrollsystem |
VINN10 + Industriell datamaskin + PLS |
VINN10 + Industriell datamaskin + PLS |
VINN10 + Industriell datamaskin + PLS |
VINN10 + Industriell datamaskin + PLS |
|
Temp. Kontrollmetode |
PID + SSR |
PID + SSR |
PID + SSR |
PID + SSR |
|
Termoelement ledning |
4+ ledninger |
4+ ledninger |
4+ ledninger |
4+ ledninger |
|
Transportørsystem |
Enkel skinne + netting |
Enkel skinne + netting |
Dobbel-skinne + mesh |
Dobbel-skinne + mesh |
|
Transportbåndkontrollmodus |
Importert inverter + Importert transportørmotor |
Importert inverter + Importert transportørmotor |
Importert inverter + Importert transportørmotor |
Importert inverter + Importert transportørmotor |
|
Kjedestruktur |
Enkelt sideledd unngå blokkering |
Enkelt sideledd unngå blokkering |
Enkelt sideledd unngå blokkering |
Enkelt sideledd unngå blokkering |
|
Breddejustering |
Elektrisk justerbar |
Elektrisk justerbar |
Elektrisk justerbar |
Elektrisk justerbar |
|
Deksel åpent |
Elektrisk åpen |
Elektrisk åpen |
Elektrisk åpen |
Elektrisk åpen |
|
UPS strøm |
Reservestrømforsyning |
Reservestrømforsyning |
Reservestrømforsyning |
Reservestrømforsyning |
|
Kjølesystem |
Forsert luftkjøling |
Forsert luftkjøling |
Forsert luftkjøling |
Forsert luftkjøling |
Produktdata er kun for referanse. Vennligst kontakt oss for å bekrefte den nyeste informasjonen.

Hvorfor samarbeide med oss
✓ Mer enn bare utstyr leverer - komplette SMT-linjeløsninger
✓ Ekte prosjekterfaring med installerte og kjørende SMT-linjer
✓ Sterk ingeniørstøtte for automatisering og integrasjon
✓ Redusert integrasjonsrisiko og raskere oppstart-
✓ Dedikert teknisk støtte gjennom hele prosjektets livssyklus
Om oss
Vi spesialiserer oss på komplette SMT-linjeløsninger og automasjonsintegrasjon, og leverer pålitelig utstyr og velprøvde produksjonslinjer støttet av ekte prosjekterfaring.
Reflow Oven – FAQ
Spørsmål: 1. Hva brukes en reflowovn til i SMT-produksjon?
A: En reflow-ovn brukes i SMT-produksjonslinjer for å lodde elektroniske komponenter på PCB-kort. Etter at loddepasta er skrevet ut og komponentene er plassert, passerer PCB gjennom reflow-ovnen der kontrollert oppvarming smelter loddepastaen, og skaper pålitelige loddeforbindelser.
Spørsmål: 2. Hvordan fungerer en reflow-ovn?
A: En reflow-ovn fungerer ved å varme opp PCB-enheter gjennom flere temperatursoner, inkludert forvarming, bløtlegging, reflow og kjølingssoner. Hver sone er nøyaktig kontrollert for å sikre stabil loddekvalitet og minimere termisk belastning på komponenter.
Spørsmål: 3. Hvor mange varmesoner har en reflowovn?
A: De fleste SMT reflow-ovner er tilgjengelige med 6 til 12 varmesoner, avhengig av produksjonskrav. Flere varmesoner gir bedre temperaturkontroll og forbedret loddekvalitet, spesielt for komplekse eller høy- PCB-sammenstillinger.
Spørsmål: 4. Hvilke typer reflow-ovner er tilgjengelige?
A: Vanlige typer reflow-ovner inkluderer varmluft-reflow-ovner, nitrogen-reflow-ovner og blyfrie reflow-ovner. Valget avhenger av PCB-kompleksitet, loddepastatype og krav til produksjonskvalitet.
Spørsmål: 5. Hva er forskjellen mellom luft- og nitrogentilstrømningsovner?
A: En nitrogentilbakestrømningsovn reduserer oksygennivået under lodding, noe som resulterer i forbedret loddefukting, færre defekter og bedre loddeforbindelsesutseende. Varmluftsovner er mer kostnadseffektive-og passer for de fleste standard SMT-applikasjoner.
Spørsmål: 6. Er reflow-ovnen egnet for bly-fri lodding?
A: Ja. Moderne SMT reflow-ovner er designet for bly-fri lodding, og tilbyr presis temperaturkontroll og stabil termisk ytelse for å møte blyfrie prosesskrav.
Spørsmål: 7. Hvordan stiller du inn temperaturprofilen for en reflowovn?
Sv: Temperaturprofilen er satt basert på spesifikasjoner for loddepasta, PCB-materiale og komponenttyper. Riktig profilering bidrar til å sikre jevn loddekvalitet og reduserer defekter som gravstein eller kalde skjøter.
Spørsmål: 8. Kan reflow-ovnen integreres i en komplett SMT-linje?
A: Ja. En reflow-ovn kan integreres fullt ut i en komplett SMT-produksjonslinje, og fungerer sømløst med loddepasta-skrivere, pick and place-maskiner, AOI og bordhåndteringsutstyr.
Spørsmål: 9. Hvilket vedlikehold kreves for en reflow-ovn?
Sv: Regelmessig vedlikehold inkluderer rengjøring av flussrester, kontroll av vifter og varmeovner, inspeksjon av transportsystemer og verifisering av temperaturnøyaktighet for å sikre stabil-langtidsdrift.
Spørsmål: 10. Hvordan velger jeg riktig reflow-ovn for min SMT-linje?
A: Valg av riktig reflowovn avhenger av PCB-størrelse, produksjonsvolum, loddeprosess og linjekonfigurasjon. Å jobbe med en erfaren leverandør av SMT-linjeløsninger bidrar til å sikre optimal ytelse og jevn linjeintegrasjon.
Populære tags: smt varmluft reflow ovn, Kina smt varm luft reflow ovn produsenter, leverandører, fabrikk

